31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
29 júl
Űrkutatás a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem hat kutatócsoportjának tagjai mutatták be az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos eredményeiket a mádi Borsay Kastélyban rendezett workshopon. A DE SPACE programban az űrutazás emberi szervezetre kifejtett hatásait, valamint technikai feltételeit vizsgálják.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
20 júl
Áttörés a fragmentáció kutatásában
A Debreceni Egyetem fizikusának közreműködésével bizonyították Platón ókori tudós több évezredes feltevését. Kun Ferenc és kutatótársai igazolták, hogy valamennyi törési, repedési folyamat kocka alakú testet hoz létre. A publikáció az amerikai tudományos akadémia lapjában, a PNAS-ben jelent meg.
17 júl
Nemzetközi elismerés
A Chemistry Europe Fellow címet adományozta az Európai Kémiai Társaságok Szövetsége Joó Ferenc akadémikusnak, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Fizikai Kémiai Tanszék professzor emeritusának. A díjat a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke adta át pénteken.
17 júl
Kancellári interjú a Campus Rádióban
A műszaki képzésfejlesztéshez kapcsolódó beruházásokról és a Debrecen 2030 programban szereplő egyetemi fejlesztésekről is beszámolt Bács Zoltán kancellár az FM90 Campus Rádió Egyetem tér című műsorban. Szó volt a járványhelyzet oktatásra és egyetemi életre gyakorolt hatásáról is.
13 júl
Új lehetőségek a genomikában
Egyszerre akár 10 teljes emberi genomot lehet költséghatékonyan feltérképezni azzal az új, nagy kapacitású DNS-szekvenáló készülékkel, melyet az elmúlt hetekben állítottak üzembe a Debreceni Egyetem Genomi Medicina és Bioinformatikai Szolgáltató Laboratóriumában.
11 júl
Vége a rendkívüli tanévnek
A Debreceni Egyetem hallgatói rendhagyó helyszínen, a Nagyerdei Stadionban vehették át a diplomáikat július első két szombatján. A rendkívüli diplomaosztó második ünnepségén 9 kar végzősei dobhatták magasba sapkájukat.
10 júl
Új dékán a Műszaki Kar élén
A távoktatás tapasztalatainak kamatoztatását, új szakok indítását, az ipari kapcsolatok kiszélesítését, új épületszárny építését tervezi a Műszaki Kar új vezetője. Husi Géza – aki eddig oktatási dékánhelyettesként vett részt a kar munkájában – május 1-től három éven át tölti be a dékáni posztot.
08 júl
Áttörés nanorészecskék előállításában
Egyedülálló eljárással állítottak elő hordozó nélküli mezopórusos arany nanorészecskéket a Debreceni Egyetem kutatói. A különleges eljárásról szóló kutatást az anyagtudomány rangos lapja, a Nanomaterials címlapján jelentette meg.