DEnzero Intelligens épületek kutatócsoport 2010-14

A kutatócsoport kisvárosias családi-házban valamint egy-két emeletes épületekben alkalmazható tipikus épületgépészeti rendszerek szabályozásához kíván költséghatékony és újszerű adatgyűjtőt készíteni. Az adatgyűjtő célja, hogy a beépített épületgépészeti rendszerek és a hozzá kapcsolódó elemek együttes működését és hatásfokát vizsgálja. Az optimális adatgyűjtés alatt olyan dinamikus mintavételezési eljárások kidolgozását értjük, amelyek minimálisra csökkentik a digitalizálásból adódó numerikus pontatlanságokat, valamint az adatok tárolásának nagysága is minimális kapacitást igényli. Ehhez mérésekkel kívánjuk meghatározni az optimális üzemeltetéshez szükséges mérési pontokat, és kidolgozni a hatékony adatgyűjtés elvét és módszereit.

A nemzetközi kutatócsoport tagjai voltak:

• Dr. Husi Géza kutatócsoport vezető, kapcsolattartó (DE MK, HU)
  • Dr. Korondi Péter (BME, HU)
  • Dr. Hideki Hashimoto (Chuo Egyetem Tokió, Japán)
  • Dr. Szemes Péter (DE MK, HU)
  • Dr. Szász Csaba (Kolozsvári Műszaki Egyetem, Románia)
  • Dr. Mihoko Niitsuma (Chuo Egyetem Tokió, Japán)
  • Bartha István (DE MK, HU)
  • Piros Sándor (DE MK, HU)
  • Vitéz Attila (DE MK, HU)
  • Darai Gyula (DE MK, HU)
  • Nagy István (DE MK, HU)