03 feb
A Műszaki Kar köszöntötte friss diplomásait
Összesen csaknem ötszázan fejezték most be tanulmányaikat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A végzősök magas száma miatt két diplomaosztó ünnepséget tartott a kar pénteken, amelyeken kitüntetéseket, elismeréseit is átadtak.
03 feb
Egyetemi tudás, húsipari fejlesztések
Innovatív húskészítmények előállítása a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, valamint a Gulyás János és Társa Kft. konzorciumában most induló kutatóprogramnak. A hároméves projekt keretében életkorspecifikus, zsírcsökkentett, rostban és fehérjében gazdag szalámi, szárazkolbász, bajor grillkolbász és sonkakészítmények fejlesztését tervezik.
01 feb
Finn egyetemi delegáció a DE-n
A CARPE konzorcium tagjaként a Debreceni Egyetemre látogatott a turkui Alkalmazott Tudományok Egyetemének delegációja. A finn intézmény képviselői hétfőn és kedden elsősorban a képzési kínálattal ismerkedtek és tájékozódtak a további közös kutatási lehetőségekről. A kétnapos találkozón téma volt a hallgatók és oktatók nemzetközi mobilitása is.
01 feb
NeurotechEU – új tagok, új lehetőségek
A Debreceni Egyetem delegációja is részt vett a NeurotechEU nemzetközi egyetemi együttműködés Spanyolországban tartott negyedik rektori találkozóján, ahol egy francia és egy izlandi intézmény csatlakozásáról is döntöttek. A rendezvényen bemutatott neurotechnológiai kutatások és eredmények lehetőséget adnak újabb együttműködésekre a DE intézetei, szakemberei számára.
31 jan
Tudományos újdonságok az ÚNKP konferencián
Online konferencián számolhattak be kutatási eredményeikről hétfőn a Debreceni Egyetem hallgatói, akik a 2022. évi Új Nemzeti Kiválóság Program pályázatán az első félévre nyertek el ösztöndíjat, így szakmai programjuk január végén lezárul.
31 jan
Egyetemi kézben a Forest Offices
A január 30-ai átadás-átvétel nyomán immár a Debreceni Egyetem tulajdonában van a 32 ezer négyzetméteres Tüzér utcai ingatlan. A jövőben Forest Center néven működő komplexumban a bérlő piaci vállalatok mellett az egyetem saját tevékenysége és a térítéses betegellátás kap helyet a tervek szerint.
30 jan
Tudomány az online térben
Az informatika és az adattudomány kutatásokban betöltött szerepét, a tudományos eredmények közzétételének és elérhetőségének fontosságát hangsúlyozták a szakemberek a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK), valamint a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) által közösen szervezett VI. Nyílt Tudományos Fórumon.
26 jan
Egyetemi agrárinnovációk az AGROmashEXPÓN
A Debreceni Egyetem űrtechnológiai fejlesztéseket célzó biológiai kutatásainak legfrissebb eredményeivel is megismerkedhetnek az érdeklődők az idei, 41. AGROmashEXPÓN. A négynapos nemzetközi agrár-szakkiállításon emellett a vízgazdálkodás, a takarmányozás és a gabonatermesztés témakörében tartanak előadásokat a DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar szakemberei.
25 jan
Nyílt nap a DE Műszaki Karán
A képzésekről, a laborokról és az elhelyezkedési esélyekről is tájékozódhatnak a középiskolások a Debreceni Egyetem Műszaki Karán január 26-án, csütörtökön. Az Ótemető utcai épületben délben kezdődő és 18 óráig tartó rendezvényen a kar valamennyi tanszéke képviselteti magát, valamint a debreceni BMW gyár szereléstervezési vezetője is előadást tart.
25 jan
Megjelent a Debreceni Szemle
A tudományos és kulturális folyóirat legújabb számában a Debreceni Egyetem munkatársai, hallgatói egyebek mellett a jogállamiságról, a debreceni Nagyerdő mentális egészségre gyakorolt hatásairól, valamint a DE Angol Tanszékének lektorairól szóló írásaikkal jelennek meg.