Ipar napjai Debrecenben - Mechatronika szak szakmai napja

English version below!

AZ IPAR NAPJAI DEBRECENBEN  - A Mechatronika szak szakmai napja

Ipari előadások - 2022.03.31. (csütörtök)

Helyszín: U.0.0.1. előadóterem

I. SZAKMAI KIÁLLÍTÁS:

2022. március 30. 10.00 - 16.00-ig

2022. március 31. 10.00 - 14.00-ig

Helyszín: Nagyerdei Stadion, Hall rendezvényközpont (HALL - Kezdőlap | Facebook)

A kiállítás helyszínére a hallgatókat külön busz fogja szállítani! BUSZ MENETREND  , BUS SCHEDULE

II. SZAKMAI ELŐADÁSOK:

2022. március 31. (csütörtök)

U.0.0.1. előadóterem

Levezető elnök: Sarvajcz Kornél, tanszékvezető-helyettes, tanársegéd, DE-MK-Mechatronikai Tanszék

09:00-09:30

Alakkövető bevonat hatása az analóg tesztekre

Előadó: Kriston Tamás, Senior MFG Test Engineer , NI Hungary Kft.

Előadásanyag

09:30-10:00

Beckhoff technológia a mechatronikai mérnökképzésben – tapasztalatok és jövőbeli tervek

Mikuska Róbert, tanszéki mérnök, DE-MK-Mechatronikai Tanszék, BECKHOFF Automation Kft.

Előadásanyag

10:00-10:30

Multi-product automaták most és a jövőben; vertikális és horizontális Ipar 4.0

Kántor László, projektmérnök, Fazekas Sándor, ügyvezető, HUNIFY LABORATORIES KFT.

10:30-11:00

Kihívásos munkavégzés high-tech környezetben

Szabad Miklós, Process Engineering Manager, SENSIRION HUNGARY LTD.

11:00-11:30

Niagara alapú IoT vezérlők és azok alkalmazási lehetőségei - SmartNode Kft.

Előadó: Hadházi Róbert, ügyvezető, Krucsó László, mérnök-értékesítő, Bécsi Attila, mérnök-értékesítő, SMARTNODE KFT.

11:30 - 12:00

Betekintés az Ipar 4.0 megoldások világába

Rehák Bálint, Üzletfejlesztés & Technológiai Tanácsadás vezető, Bosch Rexroth Kft.

12:00 - 13:00

EBÉDSZÜNET

13:00 - 13:30

Gyártás-automatizálási projektek végrehajtása a gyakorlatban

Előadó: Gulyás László, cégvezető, ICCS Kft., Tornyi Ákos, vállalkozási- és üzletfejlesztési vezető, SCADA Kft.

Előadásanyag: Ipar napjai Debrecenben - 2022 - SCADA – OneDrive (sharepoint.com)

13:30 - 14:00

Automatizáció és digitalizáció a gyógyászati segédeszközöket gyártó iparágban

Előadó: Dr. Szabó Sándor, fizikus, anyagmérnök, COLOPLAST Hungary Kft.

14:00 - 14:30

Introduction to ISU engineering and it's Projects

Előadó: Zoheb Rahman, President, ISU Engineering Faculty

14:30 - 15:30

A Mechatronika Tanszék jelenlegi helyzetének és jövőbeli lehetőségeinek bemutatása a hallgatóink és az ipari partnereink részére

Előadó: A Tanszék vezető oktatói

Az ipar napjai – a mechatronika szak szakmai napjai c. szabadon választható tárgy teljesítésének követelményei:

Kedves Hallgatók!

A 2021/2022-es tanév II. félévében meghirdetésre került "Az ipar napjai – a mechatronika szak szakmai napjai" kurzus lehetőséget ad a hallgatóknak, hogy a rendezvényen való részvétellel, azaz a szakmai kiállítás megtekintésével és az előadások személyesen történő meghallgatásával képet kapjanak az ipar jelenlegi fejlesztéseiről és szabadon választható kreditet kapjanak.

Mivel ez a két nap a mechatronikai mérnök hallgatóknak szakmai nap, elvárjuk minden hallgatónktól a részvételt!

A tantárgy teljesítésének feltételei:

- személyes részvétel az  előadásokon, illetve a kiállításon

- az előadásokon és a kiállításon jelenléti ívet vezetünk. Aki nem írja alá valamennyi előadáshoz tartozó jelenléti ívet, valamint a kiállításon lévő jelenléti ívet, az aláírás megtagadásban részesül! Azaz nem megengedett a hiányzás egyik előadásról sem, illetve a kiállítást is kötelező megtekinteni!

Az ipari partnereinknek, illetve érdeklődő hallgatóknak (csakis azoknak a hallgatónak, akik nem vették fel az Ipar napjai Debrecenben szabadon választható tárgyat! Akik felvették ezt a szabadon választható tárgyat nekik kötelező a személyes jelenlét!!!) van lehetősége WEBEX-en keresztül is hallgatni az előadásokat.

Webex link:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear Students!

in the academic year of 2021/2022/2., the "Industry days - career days of the mechatronic specialization" course gives an opportunity to know ​​current developments in the industry and to receive optional credit by attending the professional exhibition and lecturers on 30.-31 March, 2022.

We expect all of our students to participate in it!

The presentations will be in Hungarian language on 31. March, but the ppts will be in English language! For our foreign students the conditions for completing the course:

- participation the professional exhibitions,

- participation the presentations,

- students have to sign the attendance sheet at the professional exhibitions and at the presentations! Who does not sign the attendance sheet for professional exhibition and presentations, will be denied the signature!

INFORMATION ABOUT THE PROFESSIONAL EXHIBITION:

Date of the exhibition:

• March 30, 2022 from 10:00 to 16:00
  • March 31, 2022 from 10:00 to 14:00

Place: Nagyerdei Stadium, Hall event center (HALL - Kezdőlap | Facebook)

Students will be transported to the exhibition place by the university bus! BUS SCHEDULE

A rendezvény a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a DAB (Debreceni Akadémiai Bizottság) Műszaki Szakbizottság közreműködésével jön létre.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A szervező bizottság tagjai.

Frissítés dátuma: 2022.04.04.