A labor célja:
A Laboratóriumban Mechatronikai mérnök, Gépészmérnök, valamint Élelmiszermérnök szakos hallgatók elektrotechnikai és elektronikai gyakorlati tapasztalatuk megszerzése és bővítése a következő tárgyak keretében: Elektrotechnika és elektronika, Programozás és digitális technika, Villamos gépek
A labor kompetenciája:
A labor fő kompetenciája elsősorban villamos mennyiségek mérése, a mechatronikában, gépészetben és vegyipari gépészetben alkalmazott analóg és digitális áramkörökkel. Az áramköröket a hallgatók állítják össze, ezzel is bővítve a gyakorlati tapasztalataikat. Továbbá lehetőség van passzív és aktív alkatrészek vizsgálatára, analóg és digitális áramkörök működésének megértésére, villamos hibakeresés gyakorlására. Az oktatás a laboratóriumban magyar és angol nyelven zajlik.
A labor segíti a tanszéki kutatási feladatokat is. A Karunkon zajló intelligens épületekkel kapcsolatos kutatásokban, valamint elektromos autók tervezésében, fejlesztésében vesz részt a laboratórium. A főbb fejlesztési feladataink a járművek energiaellátásának megtervezése és megépítése, az akkumulátorok töltési technikájának kifejlesztése, illetve műszerfalak megtervezése és megépítése.
A labor támogatói és partnerei:
- Rohde & Schwarz
A labor fő felszerelései, eszközei:
- A Laboratóriumban 8 mérőhely található, ezeken összesen 16 hallgató végezhet egyidejűleg méréseket.
Az egyes állomások műszerezettsége:
- 1 db 2 csatornás, 35 MHz-es oszcilloszkóp
- 1 db 2 vagy 10 MHz-es függvénygenerátor
- 1 db egyenáramú, kettős tápegység
- 2 db 3 ½ vagy 4 ½ digites multiméter
- 1 db mérőbőrönd
- valamint alkatrészbázis