Újjászülető kastélyok, egy elfeledett építőmester, húsvéti népszokások az egykori Debrecenben, református templomok stílusteremtései, Oppenheimer – többek között ezekről a témákról olvashatnak részletesen a legfrissebb Debreceni Szemlében.

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar kutatója, Bagoly Zsuzsa 190 millió forint támogatást nyert a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kiválósági programjának pályázatán egy új kutatócsoport létrehozására. Bagoly Zsuzsa és munkatársai kutatási eredményeikkel az egyénre szabott, még hatékonyabb stroke-kezelés alapjainak megteremtéséhez szeretnének hozzájárulni.

Vírus- és baktériumalapú gyógyszerhatóanyagok, vakcinák fejlesztésére, gyártására szolgáló pilot, azaz középméretű kutatólaboratóriumot hozott létre a Debreceni Egyetem. A létesítmény keddi ünnepélyes átadásán Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter példaértékűnek nevezte a Debreceni Egyetem innovációs tevékenységét.

Sikeresen zárult a montreáli magyarság kutatására indított program első szakasza, amelynek eredményeit közösen ismertették a Concordia Egyetemen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar és Magyarország Montreáli Főkonzulátusának munkatársai. A Kanadában június közepén rendezett eseményen azt is bejelentették, hogy tovább bővült a kutatásban résztvevők köre.

Magyar és angol nyelvű ünnepi szenátusi tanácsülések keretében tartotta a Debreceni Egyetem Műszaki Kara diplomaosztó ünnepségeit az intézmény Főépületének Díszudvarán vasárnap. A rendezvényen kitüntetéseket, elismeréseket is átadtak.

Bekerült a legjobbak közé a CASA 15 nemzetközi építészhallgatói tervpályázaton a Debreceni Egyetem Műszaki Karának egyik hallgatója. Horváth Kornélt a debreceni Szepességi utca egyik üres telkének beépítésére vonatkozó terveiért jutalmazták.

Az iparági és szakmai ismeretek megosztása, a tehetségmenedzsment és a hallgatói karrierutak, valamint a tudományos, kutatói munka támogatása céljából kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara (DE GTK) és a HELL ENERGY Magyarország Kft.

Oktatási, kutatási, innovációs fejlődési irányait, jó gyakorlatait és nemzetközi kapcsolatait mutatta be a Debreceni Egyetem a Hungarian Summiton, Floridában. Az eseményen részt vett Pető Károly általános rektorhelyettes, Nagy Péter, a GTIDEA Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület elnöke, valamint Bács Zalán, a Sporttudományi Koordinációs Intézet képviseletében.

Kovács Péter építész, a Debreceni Egyetem egyetemi docense és Dzsudzsák Balázs, a DVSC labdarúgócsapatának kapitánya kapta a Sajó István-díjat. A Debreceni Zsidó Hitközség, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány és Debrecen önkormányzata által első alkalommal odaítélt elismerést szombaton adták át a Pásti Utcai Orthodox Zsinagógában.

Második helyen végzett a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar hallgatója a Magyarország Ügyészsége által meghirdetett Kozma Sándor Tudományos Pályázaton. Kocsner Dalma a díjat az ügyészség napja alkalmából tartott ünnepségen Polt Péter legfőbb ügyésztől vette át.