2014 után kezdett hallgatókra vonatkozó információk

A hallgatók bármilyen egyetemi feladathoz/projekthez/szakdolgozathoz csak olyan szoftvert használhatnak, amihez az egyetemnek (az adott időszakra) érvényes licence van! Ez a konzulens felelőssége! Ipari projekt esetén a vállalkozásnak kell biztosítania az érvényes licencet!

A záróvizsga a tantervben meghatározottak szerint két részből áll:

• Épületautomatika tantárgy témaköréből írásbeli és szóbeli vizsga
  • Szakdolgozat védése (prezentáció a szakdolgozatról, kérdésekre, észrevételekre adott válasz, majd a szakdolgozat témájához kapcsolódó ismeretanyagból feltett kérdésekre adott válasz).

A PPT prezentáció elkészítéséhez kérjük, hogy a hivatalos Debreceni Egyetemi PPT formulát alkalmazzák:

A záróvizsga írásbeli része egyúttal felvételi vizsgának is minősül a DE MK mechatronikai mérnök MSc képzésére.

Az írásbeli záróvizsgára minden záróvizsgázó hallgatónak kötelező számológépet hoznia magával!

A vizsga akkor kezdhető meg, ha a szakdolgozat a bíráló(k) egyértelmű véleménye alapján záróvizsgára bocsátható. A két rész külön napon is tartható, de az első résznek mindenképpen meg kell előznie a második részt.

Szakdolgozati követelmények

A szakdolgozat készítés tárgy felvételének követelménye:

• Mechatronika szigorlat megléte

Szakdolgozat készítése tantárgy keretében készítik el a hallgatók a szakdolgozatukat. A szakdolgozat készülhet a hallgató által (a gyakorlati helyről, esetleg máshonnan) külső cégtől hozott témából, amit a tanszék jóváhagy és kiír, illetve készülhet a tanszék által kiírt témákból (Tanszéki szakdolgozati és diplomaterv témák), a hallgató választása szerint. A szakdolgozat témája lehet már korábban - akár a mechatronikai projekt keretében - megkezdett munka folytatása (versenyeken, TDK-n bemutatott). A választott témát a szakdolgozat témaválasztási lapon (Szakdolgozat témaválasztási lap) kell bejelenteni a megadott időpontig. A lapot beadás előtt a külső konzulensnek és a témavezetőnek (belső konzulens) is alá kell írnia, a kidolgozandó feladatrészeket megneveznie. Kérjük, hogy a kitöltött, véglegesített témaválasztási lapot elektronikusan, word formátumban küldjék meg az lk.gabriella@eng.unideb.hu címre!

A szakdolgozat bármikor beadható és a kidolgozás alatt egy alkalommal módosítható (Szakdolgozat + Diplomaterv módosítási kérvény). Beadás után a hallgató jogosult a következő záróvizsgán részt venni, amennyiben megszerezte az előírt krediteket, teljesítette a kritériumtantárgyakat (gyakorlat, testnevelés). A záróvizsgára külön jelentkezni kell a tanulmányi osztályon, valamint a 120-as irodában is. Decemberi záróvizsgára csak az a hallgató jelentkezhet, akinek az utolsó őszi félévben csak a mintatanterv szerinti 7. féléves tantárgyai vannak hátra.

A szakdolgozatok titkosításához szükséges dokumentumok:

Az e-learningbe feltöltött szakdolgozat  feltöltése 2022. május 20., 12.00

A hallgatóknak 1 példányban kell leadni a szakdolgozatát a záróvizsga napján, Tóth Nórának a B épület, 1. em., 4. irodában! A szakdolgozat kiíró lapot kérjük a  szakdolgozat elejébe kell beköttetni.

E-learning link: https://elearning.unideb.hu/course/view.php?id=15141

A záróvizsgát csak az a hallgató kezdheti meg akinek a szakdolgozatát és összefoglalóját a bírálók és a tanszék legalább elégségesre minősítették.