Diplomaterv és záróvizsga

  • A hallgatók bármilyen egyetemi feladathoz/projekthez/szakdolgozathoz csak olyan szoftvert használhatnak, amihez az egyetemnek (az adott időszakra) érvényes licence van! Ez a konzulens felelőssége!
  • Ipari projekt esetén a vállalkozásnak kell biztosítania az érvényes licencet!

 

Végzős hallgatókra vonatkozó határidők:

  • Témaválasztási lap leadási határideje: 2024. szeptember 30.

  • Szakdolgozat leadás határideje: 2024. december 02.12:00 óraElőzetes formai és plágium vizsgálat: 2024. november 25. 12:00 óra
  • Link: https://www.turnitin.com/t_inbox.asp?r=36.0842812223432&svr=40&lang=en_us&aid=132879901
  • Turnitin hallgató regisztráció
  • Bekötött szakdolgozat leadás határideje: 2024. december 02. 12:00 óra
  • Szakdolgozat védés feltöltési határideje: 2024. december 16. 12:00 óra. 
  • Záróvizsga: 2024. december 17-18.
    • Írásbeli: 2024. december 17. 9:00
    • Szóbeli és a védés: 2024. december 17-18. 9:00

 

 

 

MSc-s végzős hallgatók figyelmébe:

Tisztelt mester hallgatók,

A 3. szemesztertől indul a Diplomatervezés I. és a Hardvergyártás önálló projekt I. tárgyuk. A két tárgy, heti 20 kontakt óra, vagyis a szemeszterben 240 kontakt órát jelent. Kérem, hogy ennek megfelelő minőségű és mennyiségű munkát végezzenek el. Az utolsó rajzhétben a projekt keretében előadást kell tartaniuk, ahol beszámolnak az eredményeikről.

A Diplomatervezés I. tárgyból a fő feladat a szakirodalom részletes tanulmányozása és a diplomaterv tudományos megalapozása. Erre fogják a Diplomatervezés tárgyban a saját munkát alapozni. A cél, hogy legalább 30 oldalban, minimum 50 (minőségi) szakirodalmi hivatkozás felhasználásával:

(1) áttekintsék a témájukra vonatkozó legfrissebb eredményeket és

(2) kiválasztják a feladatokhoz legjobban illeszkedő modellt, műszaki megoldást, illetve

(3) teljesítmény mérő (validációs) logikát.

Diplomatervezés I. tárgyból az elkészült dokumentum minősége alapján kapnak jegyet.

Kereső adatbázisok: Google Scholar, Researchgate, Sciencedirect, IEEE Xplore, MTMT.hu, Idea Tutóstér

Kérem, hogy kerüljék az internetes oldalakra való hivatkozást! Elfogadható dokumentációk: tudományos cikkek, White paper, Application Note

Hardvergyártás önálló projekt I keretében a cél, hogy létrehozzák azt a fejlesztő környezetet, amiben a következő szemeszterben a (szakirodalmi áttehintés után meghatározott) saját munkát fogják csinálni.

Egy példával szeretném megvilágítani a dolgot. Példa diplomaterv téma: PMSM motor CSI-vel (áram vezérelt inverter) történő sebesség szabályozása, megvalósítás NI SbRIO-val. Harvergyártás önálló projekt I. keretében a hallgató felépíti azt az NI/LabView alapú környezetet, amelyben az adott SbRIO-t képes programozni, néhány példa programmal teszteli az analóg és digitális bemeneteket. Diplomatervezés I. tárgyból áttekinti a PMSM motor modelleket (koncentrált, lineáris, stb...), a lehetséges meghajtási módszereket, PWM, VSI, CSI, esetleg kiválaszt egy Park vektoros, szenzor visszacsatolt sebesség szabályozást (ilyet vettünk Digitális Szervóhajtások tárgyból, van Multisim és LabView példa is!). Diplomatervezér I tárgy keretében elkészült dokumentációbal bemutatja a PMSM modelt és az inverterek kapcsolását, tudományos cikkekel alátámasztva. Tudományos cikkek kiinduló része elérhető pl a Digitális Szervóhajtások tárgy elearning felületén is.

Kérem, hogy egyeztessenek a konzulensekkel és küldjék el nekem emailben az egy oldalas összefoglalóját a diplomaterv témának, a fentieket figyelembe véve.

Az ipari partnernél vállalt diplomatervek esetén én leszek a belső konzulens.

Jó munkát kívánok,

Dr. Hajdu Sándor
tanszékvezető-helyettes, egyetemi docens
Debreceni Egyetem, Műszaki Kar
Villamosmérnöki és Mechatronikai Tanszék

Legutóbbi frissítés: 2024. 10. 07. 14:25